Kula Kenger Köyünde Geleneksel Selvili Dede Şenliği
kenger Köyünde 13. geleneksel selvili dede Şenliği">www.vbulletin-turko.com - Kula Kenger Köyünde 13. Geleneksel Selvili Dede Şenliği
Manisa'nın kula ilçesine bağlı kenger Köyünde 13. geleneksel selvili dede Alevi Kültürünü Tanıtma ve Sanat Şenliği yapıldı. Köy meydanında düzenlenen programa kula Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Gökçeören Belediye Başkanı Hikmet Bacak, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, daire amirleri ile çevre il ve ilçelerden vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmasını yapan kenger Köyü Muhtarı Zeynel Çelik, Selveli dede Şenlikleri hakkında bilgiler verdi. Şenliklere katılımlarından dolayı herkesi teşekkür etti. Kaymakam Muzaffer Şahiner ise konuşmasında birlik beraberlik mesajları verdi. Şahiner, “Geçmişine ve gelenek göreneklerine sahip çıkan güzel insanlar olduğu müddetçe bu devletimiz sonuna kadar yaşayacaktır. Bu insanlar Alevisi ile Kürdü ile Lazı ile Çerkezi ile yüzyıllarca beraber yaşamış bir millet. Bizi kimse bölemez ve bölmeye de gücü yetmez. Bizler birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edeceğiz” dedi.
Etkinliklerde mahalli sanatçı Sami Dinç ve TRT sanatçısı Nuray Kaya'nın seslendirdiği türkülerin ardından semah gösterileri yapıldı. Misafilere daha sonra yemek ikram edildi.


Editör : AleviGundem