SİZCE SÜNNİ BİR KİŞİNİN CEM EVİNE GİTMESİ DOĞRUMUDUR???????

0 oy
23 Eylül 2007 Alevilik Genel kategorisinde yeşil gÖzlüm (200 puan) sordu
benim bi arkadaşım sünni ve 1 kere cem evine gittiğini söyledi.sizce gitmesi doğru mu?

35 Cevap

0 oy
23 Ağustos 2010 cangibi2008 (2,200 puan) cevapladı
haydaaaa bu ne bicim soru benim camiye gidecegim zaman olamazmi???? misal...sunni arkadasim vefat etmisse veya...sunni mezhebini yakindan tanimak adina...kendim arastirmak istersem tabiki gidebiliyorsam... sunni birininde cem evine gelmesi dogal.-...ben almanyada kiliseye gidebiliyorsam hindistandan olsaydim tapinaklara gidebilirken...insan oglu özgur olmali ögrenmek adina bizaat görmeli arastirmali....bence tabi
0 oy
23 Ağustos 2010 asli_m (700 puan) cevapladı
Bizim cem evlerine gitmemiz de ne sakınca var ki, neden yanlış olsun yani. Aleviliği daha yakından tanımak isteyen herkes gitmeli bence.
0 oy
24 Ağustos 2010 sanem_62 (44,560 puan) cevapladı
1- olabılır gelıp gorebılırler
0 oy
29 Kasım 2013 SwORDoftheLORD (260 puan) cevapladı
cem evlerine allahı anmak için gidiyoruz eger bir sünnide bu niyet ile gelimiş ise bir sakıncası yk
0 oy
3 Şubat 2014 misafir cevapladı
Biz Aleviler. Günümüz genç Sunni kuşaklara, Gadir el Humm ve Kerbeladan günümüze kadar Aleviliğin temel unsur öğretisini anlatmasak tutucu Muaviye şeriatı katıcılığının bir parçası olmaktan kurtulamayız. Biz Aleviler bu evrende; İnsanı merkeze koyan tüm insanlığı seven ve yönlendirme iddiasında olan bir düşünce, inanç, kültürüz. Evet.Alevilik tüm insanlık için önermelerle dolu olduguna göre,Katı Sunni,Musevi veya isa'vi inançlara sahip insanların,Aleviliği tanımaları, Cem evlerimizi ziyaret veya Cem evlerimizde ibadet etmelerine herhangi bir sakınca yoktur diyebilirim. İyi Forumlar diliyorum. Özcan.
Hoş geldiniz, Alevilik hakkında merak ettiğiniz herşeyi sorabilir veya sorulan bir soruyu cevaplayabilirsiniz.
...